Case Study

Jak odświeżyć wizerunek i pokazać zwyczajne rzeczy w niezwykłym świetle

data
2006-01-10

zakres usług
Lifting logo, projekty katalogów i materiałów promocyjnych, aranżacja wnętrz firmowych, sesja zdjęciowa produktów.


Klient

www.dtm.pl

Firma DTM System zajmuje się projektowaniem i produkcją różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Istnieje na rynku ponad 20 lat i jest dobrym przykładem tego, że polska myśl techniczna może z powodzeniem konkurować z zachodnią.

nowe logo DTM po liftingu

Cele

Głównym celem było odświeżenie wizerunku firmy DTM System, aby sprawiała ona wrażenie przedsiębiorstwa nowoczesnego i stawiającego na innowacyjność. Oprócz tego należało wykonać sesję zdjęciową produktów firmy- oczywiście sesję mającą wydobyć z nich jak najwięcej pozytywnych cech. A więc zadanie o tyle interesujące, co trudne zarazem.

kilka zaprojektowanych przez nas ikonek w stylu minimalistycznym, które zostały użyte w rozmaitych materiałach reklamowych

Grupa docelowa

Oferta DTM System jest skierowana głównie do klienta biznesowego, a ściślej rzecz biorąc do producentów rozmaitych urządzeń oraz przedstawicieli branży budowlanej i motoryzacyjnej. Jednak również klienci indywidualni stanowią znaczącą grupę, której księgowy firmy nie pozwoli zlekceważyć. Oczywiście jeśli chce, aby budżet był zapięty na ostatni guzik.

a oto ulotki, które miały zwabić potencjalnych klientów i zasiać w ich umysłach chęć zakupu produktów marki DTM

Strategia

W przypadku projektowania identyfikacji wizualnej sprawa wygląda tak: ma być estetycznie i nowocześnie, a do odbiorców ma płynąć odpowiedni komunikat wizualny oddający charakter firmy. Tylko tyle i aż tyle.

kolejna porcja materiałów reklamowych- tym razem katalogi

Realizacja

Na początku wzięliśmy się za logo i nieco je odświeżyliśmy. Potem przyszła pora zrobienie sesji zdjęciowej produktów- kosztowało nas to kilka dni twórczej pracy, ale było warto się poświęcić. Mając już gotowe logo i produkty, przystąpiliśmy do projektowania katalogów, ulotek, wizytówek i innych materiałów reklamowych. A na samym końcu zadowolony ze współpracy Klient poprosił nas o pomoc w zaprojektowaniu wystroju nowej siedziby firmy. Oczywiście nie mogliśmy odmówić.

kilka ujęć z sesji produktowej

Efekty

W efekcie przeprowadzonych działań firma DTM System zyskała nowoczesną identyfikację wizualną, która pozytywnie wyróżnia ją spośród konkurencji. Udało się także przedstawić w ciekawy sposób produkty, które z pozornie mało atrakcyjnych wizualnie rzeczy stały się małymi formami sztuki użytkowej. To wszystko ma swoją kumulację w katalogach i materiałach reklamowych, które świetnie prezentują ofertę firmy, kreując tym samym jej wizerunek w oczach klientów.

ujęcia produktów w wersji "jesiennej"

Podsumowanie

Najlepszym podsumowaniem współpracy będzie fakt, że do dnia dzisiejszego kompleksowo obsługujemy firmę DTM System w zakresie działań promocyjnych. A jeśli poniżej opinia zadowolonego Klienta.
„Agencja 8k wykonuje swoją pracę w profesjonalny sposób. Już od początku naszej współpracy Panowie z agencji wykazują się nie tylko wiedzą i znajomością swojej branży, ale również poczuciem humoru i zrozumieniem dla potrzeb klienta, co nieczęsto się dziś zdarza. Ogólna ocena współpracy: 5/5”.
Daniel Kujawski
Właściciel firmy DTM System
do góry