Case Study

Projektujemy stronę, robimy fotki i układamy symbole z granulatów

data
2013-04-14

zakres usług
Branding, projekt strony www, sesja zdjęciowa.


Klient

www.ekomer.pl

Firma Ekomer jest jednym z liderów branży recyklingu w województwie kujawsko- pomorskim. Nasz Klient został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami (jak np. Gazele Biznesu czy Diamenty Forbes) oraz certyfikatami jakości (min. Moody International).

logo Ekomer po liftingu

Cele

Firma aspirująca do miana lidera branży nie może prezentować się jak pierwsza z brzegu. Dlatego musieliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby odwiedzający stronę firmową Ekomer już od razu wiedzieli, że trafili na odpowiedniego partnera, z którym warto współpracować.

Grupa docelowa

Firma Ekomer kieruje swoją ofertę do producentów wszelkiego rodzaju wyrobów wykorzystujących PVC, firm z branży recyklingowej oraz do przedsiębiorstw zainteresowanych odbiorem i przemiałem odpadów plastikowych.

klienci lubią wiedzieć, z kim mają do czynienia- kilka fotek osób pełniących ważne funkcje w firmie

Strategia

W przypadku firmy Ekomer przyszło nam niejako stoczyć dwie bitwy. Pierwsza była batalią o nowy wizerunek. Druga to potyczka o jak najlepsze zaprezentowanie spójnej oferty. W końcu Klient posiadający kilka różnych profilów działalności to wyzwanie dla każdego copywritera, który musi umiejętnie wyeksponować najważniejsze zagadnienia i "zlepić" je w jedną, spójną formę.

jednym z elementów strategii było pokazanie otwartości na klientów- stąd spersonalizowany dział "Kontakt"

Realizacja

Jak przebiegała realizacja? Zaczęliśmy od przeprowadzenia liftingu logo, które dzięki temu zyskało nowocześniejszy wygląd. Potem opracowaliśmy nową szatę kolorystyczną- ze względu na połączenie ekologii z technologią wybór padł na barwy zielono- niebieskie. Następnie nasi graficy poskładali w całość nowoczesny layout strony www i przetestowali rozmieszczenie kluczowych elementów. Na koniec przeprowadziliśmy aranżowaną sesję zdjęciową produktów, a także zrobiliśmy z pracowników firmy prawdziwe gwiazdy obiektywu (co można zobaczyć na zdjęciach powyżej).

jedno z ujęć granulatów- jako element spinający je w całość występuje symbol recyklingu ułożony z zielonych granulek

Efekty

Efektem jest całkowite odświeżenie brandu oraz nowa strona www, która świetnie oddaje pozycję rynkową firmy i stanowi czytelny sygnał dla kontrahentów, że Ekomer jest nowoczesną organizacją dbającą o swój wizerunek. Udało się też usystematyzować szeroką ofertę firmy i doprawić ją niezbędną szczyptą dobrego copywritingu.

widok strony www Ekomer na ekranach o różnych rozmiarach

Podsumowanie

Nie było łatwo- sesje zdjęciowe, „ciężka” do interesującego przedstawienia branża, wysokie wymagania… Ale udało się i dziś możemy z dumą powiedzieć: „daliśmy radę!”. A żeby nie było, że jesteśmy gołosłowni, to naszą opinię potwierdza także zadowolony Klient.
„Agencja 8k wywiązała się z postawionego przed nią zadania w 100%.”
Sławomir Borowski
Dyrektor działu recyklingu
do góry