Case Study

Pomagamy wypromować nowatorski system zarządzania danymi

data
2015-06-21

zakres usług
Rebranding, strona www Responsive Web Design


Klient

Geopolis to firma, która stworzyła unikatowy system ERGO umożliwiający prowadzenie zintegrowanej gospodarki przestrzennej gmin, powiatów oraz województw.

Cele

Naszym zadaniem było wykreowanie wizerunku Geopolis jako firmy stabilnej i godnej zaufania. Jest to szczególnie ważne w tak wymagającym segmencie rynku, jakim są zamówienia publiczne. Pierwszym krokiem w tym kierunku było odświeżenie identyfikacji wizualnej, która objęła min. logo, wzory wizytówek i papieru firmowego oraz stopkę e-mail. Kolejny etap to zaprojektowanie i wdrożenie nowoczesnej, estetycznej strony www doskonale informującej o zaletach systemu ERGO.

identyfikacja wizualna

Grupa docelowa

Trudna i wymagająca – urzędnicy samorządowi średniego i wyższego szczebla.

Strategia

Priorytetem było zaprezentowanie mocnych punktów oraz możliwości systemu ERGO, a następnie przekonanie do nich osób decyzyjnych. Przy okazji zmieniliśmy także sposób komunikacji naszego Klienta, który do tej pory stawiał na promowanie głównego brandu Geopolis, a na dzień dzisiejszy koncentruje się na popularyzacji marki produktowej ERGO.

widok strony www Ergo na różnych urządzeniach

Realizacja

Zaczęliśmy oczywiście od liftingu logo, które zyskało nowocześniejszą i bardziej estetyczną formę. Następnie przyszła kolej na corporate identity oraz projekt graficzny layoutu strony. Po zaakceptowaniu naszej wizji przez Klienta przystąpiliśmy do wdrażania i testowania serwisu www. ,br>
projekt roll-upów

Efekty

Dzięki naszym staraniom Klient otrzymał estetyczną identyfikację wizualną oraz nowoczesną stronę www w technologii RWD o bardzo wysokim poziomie UX.

nowoczesne usability - widok na jedną z podstron

Podsumowanie

Możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że przy tym zleceniu daliśmy z siebie 101%. Potwierdzają to zresztą słowa naszego Klienta.
Agencja 8k podeszła do tematu bardzo profesjonalnie, zachowując jednocześnie twórcze i kreatywne podejście przez cały czas tej realizacji. Nie ukrywam, że bardzo przypadło mi to do serca, więc będziemy współpracować także przy kolejnych projektach.
Paweł Kłosowski
Project Manager w firmie Geopolis
do góry